CF710KA0065001M
Manufacturer:
Laird - Performance Materials
Part Number:
CF710KA0065001M
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF COND FOAM SHEET 39.37X0.256"
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
39.370" (1.00m)
Material :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Shape :
Rectangular
Thickness - Overall :
0.039" (1.00mm)
Type :
Conductive Foam Sheet
Width :
0.256" (6.50mm)