IFL12-050NB1HRX300
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
IFL12-050NB1HRX300
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
EMI ABSORBER 100M X 300MM ROLL
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
11.811" (300.00mm)
Material :
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Roll
Thickness - Overall :
0.002" (0.05mm)
Type :
Shielding Sheet
Width :
3.937" (100.00mm)