3M AB5010 CIRCLE-0.563"-250
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M AB5010 CIRCLE-0.563"-250
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF EMI ABSORBING SHEET 0.563"
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Acrylic, Pressure Sensitive Adhesive (PSA), Non-Conductive
Length :
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.004" (0.10mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
0.563" (14.30mm)