3M AB5100HF 2"CIRCLE-10
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M AB5100HF 2"CIRCLE-10
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF EMI ABSORBER SHEET 2" 10/ROLL
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Length :
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.039" (1.00mm)
Type :
Absorbing Sheet
Width :
2.000" (50.80mm)