3M CN3190 CIRCLE-1.5"-100
Manufacturer:
3M
Part Number:
3M CN3190 CIRCLE-1.5"-100
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF EMI SHLDING SHEET 1.5" 100PK
Manufacturer :
3M
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
Material :
Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.004" (0.11mm)
Type :
Shielding Sheet
Width :
1.500" (38.10mm)