3M CN3190 CIRCLE-1.750"-100
Part Number:
3M CN3190 CIRCLE-1.750"-100
Category:
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Description:
RF EMI SHIELDING SHEET 1.75"
Category :
Adhesive :
Conductive, Single Sided
Length :
Material :
Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Shape :
Circular
Thickness - Overall :
0.004" (0.11mm)
Type :
Shielding Sheet
Width :
1.750" (44.45mm)