HAZ 12000-SBI/SP3
Manufacturer:
LEM USA, Inc.
Part Number:
HAZ 12000-SBI/SP3
Category:
Current Sensors
Description:
SENSOR CURRENT HALL
Manufacturer :
LEM USA, Inc.
Category :
Current Sensors
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
12000A
Current - Supply (Max) :
50mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 3kHz
Linearity :
±0.5%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Output :
Current
Package / Case :
Module
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Obsolete
Response Time :
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
±15V