HOYL 600-S/SP33-1106
Manufacturer:
LEM USA, Inc.
Part Number:
HOYL 600-S/SP33-1106
Category:
Current Sensors
Description:
600A 3.3V OL BUS BAR MOUNT
Manufacturer :
LEM USA, Inc.
Category :
Current Sensors
Accuracy :
±1%
Current - Sensing :
600A
Current - Supply (Max) :
25mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 140kHz
Linearity :
±0.5%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
Module, Single Pass Through
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Obsolete
Response Time :
3µs
Sensitivity :
0.767mV/A
Sensor Type :
Hall Effect, Open Loop
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
3.14V ~ 3.47V