TLI4970D050T5XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
TLI4970D050T5XUMA1
Category:
Current Sensors
Description:
SENSOR CURRENT HALL 50A 8TISON
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Current Sensors
Accuracy :
±0.05%
Current - Sensing :
50A
Current - Supply (Max) :
20mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 18kHz
Linearity :
±1.6%
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
SPI
Package / Case :
8-PowerTDFN
Polarization :
Unidirectional
Product Status :
Obsolete
Response Time :
57µs
Sensitivity :
Sensor Type :
Hall Effect, Differential
Supplier Device Package :
PG-TISON-8-1
Voltage - Supply :
3.1V ~ 3.5V