TLE4971A050N5UE0001XUMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
Part Number:
TLE4971A050N5UE0001XUMA1
Category:
Current Sensors
Description:
SPEED & CURRENT SENSORS PG-TISON
Manufacturer :
Infineon Technologies
Category :
Current Sensors
Accuracy :
Current - Sensing :
±50A
Current - Supply (Max) :
25mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
210kHz
Linearity :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output :
Ratiometric, Voltage
Package / Case :
8-PowerTDFN
Polarization :
Bidirectional
Product Status :
Active
Response Time :
Sensitivity :
Sensor Type :
Current Sensor
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
3.1V ~ 3.5V