ACS781LLRTR-050B-T
Part Number:
ACS781LLRTR-050B-T
Description:
SENSOR CUR HALL 50A 7POWERSMD
Accuracy :
±1.5%
Current - Sensing :
50A
Current - Supply (Max) :
15mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 120kHz
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
7-PowerSMD Module
Polarization :
Bidirectional
Response Time :
3.6µs
Sensitivity :
26.4mV/A
Sensor Type :
Hall Effect, Differential
Supplier Device Package :
7-PSOF
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V