ACS781KLRTR-150U-T
Part Number:
ACS781KLRTR-150U-T
Description:
SENSOR CUR HALL 100A 7POWERSMD
Accuracy :
±0.8%
Current - Sensing :
100A
Current - Supply (Max) :
15mA
For Measuring :
DC
Frequency :
DC ~ 120kHz
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
7-PowerSMD Module
Polarization :
Unidirectional
Response Time :
3.6µs
Sensitivity :
8.8mV/A
Sensor Type :
Hall Effect, Differential
Supplier Device Package :
7-PSOF
Voltage - Supply :
3V ~ 3.6V