ACS772KCB-150B-SMT-T
Part Number:
ACS772KCB-150B-SMT-T
Description:
SENSOR CURRENT HALL 150A 5-CB
In Stock:
185
Current - Sensing :
150A
Current - Supply (Max) :
15mA
For Measuring :
AC/DC
Frequency :
DC ~ 200kHz
Linearity :
±0.9%
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
5-CB Formed Leads, SMT
Polarization :
Bidirectional
Response Time :
2.5µs
Sensitivity :
13.33mV/A
Sensor Type :
Hall Effect
Supplier Device Package :
5-CB
Voltage - Supply :
4.5V ~ 5.5V