4800B-15-42-05-P20
Manufacturer:
Tek-Sub
Part Number:
4800B-15-42-05-P20
Category:
Float, Level Sensors
Description:
SENSOR LEVEL ANALOG
In Stock:
5
Manufacturer :
Tek-Sub
Category :
Float, Level Sensors
Current :
Material - Housing & Prism :
304 Stainless Steel
Minimum Liquid Specific Gravity :
Mounting Type :
Cable Mount
Operating Temperature :
Output Configuration :
4mA ~ 20mA
Output Type :
Analog
Product Status :
Active
Switch Actuation Level :
Type :
Liquid
Voltage Rating :
12V ~ 36V