TLL151-5N-0300-01
Manufacturer:
Rochester Sensors
Part Number:
TLL151-5N-0300-01
Category:
Float, Level Sensors
Description:
SENSOR LEVEL ANALOG VOLT
In Stock:
12
Manufacturer :
Rochester Sensors
Category :
Float, Level Sensors
Current :
30 mA
Material - Housing & Prism :
Glass Filled Nylon
Minimum Liquid Specific Gravity :
Mounting Type :
1/2" NPT
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output Configuration :
0V ~ 5V
Output Type :
Analog Voltage
Product Status :
Active
Switch Actuation Level :
Type :
Liquid
Voltage Rating :
9V ~ 34V