TLL133-5N-0300-71
Manufacturer:
Rochester Sensors
Part Number:
TLL133-5N-0300-71
Category:
Float, Level Sensors
Description:
SENSOR LEVEL RESISTIVE
In Stock:
24
Manufacturer :
Rochester Sensors
Category :
Float, Level Sensors
Current :
30 mA
Material - Housing & Prism :
Glass Filled Nylon
Minimum Liquid Specific Gravity :
Mounting Type :
1/2" NPT
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output Configuration :
240 ~ 32Ohm
Output Type :
Resistive
Product Status :
Active
Switch Actuation Level :
Type :
Liquid
Voltage Rating :
9V ~ 34V