Q8-NO2-10P-O-X
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Part Number:
Q8-NO2-10P-O-X
Category:
Gas Sensors
Description:
Expl Proof, Smart Sensor, Nitrog
In Stock:
1
Manufacturer :
Automation Components, Inc.
Category :
Gas Sensors
Accuracy :
Current - Supply :
300mA
Operating Temperature :
Output :
1V ~ 5V, 2V ~ 10V, 4mA ~ 20mA, RS485
Oxygen Range :
Product Status :
Active
Type :
Nitrogen Dioxide (NO2)
Voltage - Supply :
15VAC ~ 24VAC, 18VDC ~ 30VDC