A/RH5-20K-SP-010
Part Number:
A/RH5-20K-SP-010
Accuracy :
±5% RH
Humidity Range :
0 ~ 100% RH
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Output :
0V ~ 10V
Output Type :
Analog Voltage
Sensor Type :
Humidity, Temperature
Supplier Device Package :
Voltage - Supply :
18 ~ 28VAC, 18 ~ 40VDC