A/RH5-20K-R2
Part Number:
A/RH5-20K-R2
Accuracy :
±5% RH
Humidity Range :
0 ~ 100% RH
Operating Temperature :
1.5°C ~ 60°C
Output :
0V ~ 5V, 0V ~ 10V, 4mA ~ 20mA
Output Type :
Analog Current, Analog Voltage
Sensor Type :
Humidity, Temperature
Voltage - Supply :
18 ~ 28VAC, 12 ~ 40VDC