50.4-HF-80-18-6.5
Manufacturer:
J.W. Winco
Part Number:
50.4-HF-80-18-6.5
Category:
Multi Purpose Magnets
Description:
MAGNET 3.150"D X 0.709"THICK RND
In Stock:
39
Manufacturer :
J.W. Winco
Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Steel, Zinc
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
200°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
3.150" Dia x 0.709" H (80.00mm x 18.00mm)