50.25-HF-63-14-M5
Manufacturer:
J.W. Winco
Part Number:
50.25-HF-63-14-M5
Category:
Multi Purpose Magnets
Description:
MAGNET 2.480"D X 0.551"THICK RND
In Stock:
22
Manufacturer :
J.W. Winco
Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Stainless Steel
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
220°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
2.480" Dia x 0.551" H (63.00mm x 14.00mm)