50.25-HF-50-10-M5
Manufacturer:
J.W. Winco
Part Number:
50.25-HF-50-10-M5
Category:
Multi Purpose Magnets
Description:
MAGNET 1.969"D X 0.394"THICK RND
In Stock:
25
Manufacturer :
J.W. Winco
Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Stainless Steel
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
220°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
1.969" Dia x 0.394" H (50.00mm x 10.00mm)