50.45-HF-20-6-4.3
Manufacturer:
J.W. Winco
Part Number:
50.45-HF-20-6-4.3
Category:
Multi Purpose Magnets
Description:
MAGNET 0.787"D X 0.236"THICK RND
In Stock:
64
Manufacturer :
J.W. Winco
Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Stainless Steel
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
220°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
0.787" Dia x 0.236" H (20.00mm x 6.00mm)