50.4-HF-32-7-5.5
Manufacturer:
J.W. Winco
Part Number:
50.4-HF-32-7-5.5
Category:
Multi Purpose Magnets
Description:
MAGNET 1.260"D X 0.276"THICK RND
Manufacturer :
J.W. Winco
Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Steel, Zinc
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
200°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
1.260" Dia x 0.276" H (32.00mm x 7.00mm)