MAG10-2R-60.15.25
Manufacturer:
Monolithic Power Systems
Part Number:
MAG10-2R-60.15.25
Category:
Sensor Matched Magnets
Description:
RING MAGNET FOR SENSORS OD6 ID1.
Manufacturer :
Monolithic Power Systems
Category :
Sensor Matched Magnets
For Use With/Related Products :
MAG10
Housing Material :
Material - Magnet :
Nd-Fe-B
Operating Temperature :
150°C (TA)
Package / Case :
Cylinder
Product Status :
Active
Size :
0.236" Dia x 0.098" L (6.00mm x 2.50mm)