3022-100-N
Manufacturer:
TE Connectivity Measurement Specialties
Part Number:
3022-100-N
Category:
Accelerometers
Description:
ACCELEROMETER 100G ANALOG
In Stock:
2
Manufacturer :
Category :
Accelerometers
Acceleration Range :
±100g
Axis :
Z
Bandwidth :
1.5kHz
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Sensitivity (LSB/g) :
Sensitivity (mV/g) :
0.45
Supplier Device Package :
Type :
Analog
Voltage - Supply :
2V ~ 10V