MQ-W3C-DC12-24VEM
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
MQ-W3C-DC12-24VEM
Category:
Photoelectric, Industrial
Description:
SENSOR REFLECTIVE 300CM PNP
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
78.74" (2m)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IP67
Light Source :
Infrared
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C
Output Configuration :
PNP - Open Collector
Product Status :
Obsolete
Response Time :
2ms
Sensing Distance :
118.11" (300cm) 0.098'
Sensing Method :
Reflective
Voltage - Supply :
12V ~ 24V