BTF15-BDTD-P
Part Number:
BTF15-BDTD-P
Description:
SENSOR BGS REFLECTIVE 1-15MM PNP
In Stock:
3
Cable Length :
78.74" (2m)
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C (TA)
Output Configuration :
PNP - Open Collector/Dark-ON
Sensing Distance :
0.039" ~ 0.591" (1mm ~ 15mm)
Sensing Method :
Reflective (BGS)
Voltage - Supply :
12V ~ 24V