BX700-DDT-T
Manufacturer:
Autonics
Part Number:
BX700-DDT-T
Category:
Photoelectric, Industrial
Description:
SENSOR REFLECTIVE 700MM NPN/PNP
In Stock:
22
Manufacturer :
Autonics
Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
Connection Method :
Terminal
Ingress Protection :
IEC IP66
Light Source :
Infrared (940nm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C (TA)
Output Configuration :
NPN/PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Product Status :
Active
Response Time :
1ms
Sensing Distance :
27.559" (700mm)
Sensing Method :
Reflective, Diffuse
Voltage - Supply :
12V ~ 24V