BR200-DDTN-P
Manufacturer:
Autonics
Part Number:
BR200-DDTN-P
Category:
Photoelectric, Industrial
Description:
SENSOR REFLECTIVE 200MM PNP
In Stock:
39
Manufacturer :
Autonics
Category :
Photoelectric, Industrial
Adjustment Type :
Adjustable
Cable Length :
78.74" (2m)
Connection Method :
Cable
Ingress Protection :
IEC IP66
Light Source :
Infrared (850nm, 940nm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C (TA)
Output Configuration :
PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Product Status :
Active
Response Time :
1ms
Sensing Distance :
7.874" (200mm)
Sensing Method :
Reflective
Voltage - Supply :
12V ~ 24V