BTF30-DDTL
Part Number:
BTF30-DDTL
Description:
SENSOR REFLECTIVE 5-30MM NPN
Cable Length :
78.74" (2m)
Operating Temperature :
-25°C ~ 55°C (TA)
Output Configuration :
NPN - Open Collector/Light-ON
Sensing Distance :
0.197" ~ 1.181" (5mm ~ 30mm)
Sensing Method :
Reflective, Diffuse
Voltage - Supply :
12V ~ 24V