LC-100-TL6000-A-P-J
Manufacturer:
Panasonic
Part Number:
LC-100-TL6000-A-P-J
Category:
Photointerrupters - Slot Type - Logic Output
Description:
SENSOR OPTICAL MODULE W/CONN
Manufacturer :
Panasonic
Category :
Current - Supply :
35 mA
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C (TA)
Output Configuration :
NPN
Package / Case :
Module, Connector, Actuated Sensor
Product Status :
Active
Response Time :
333µs
Sensing Distance :
2362.205" (60m)
Sensing Method :
Through-Beam
Voltage - Supply :
10V ~ 30V