4403063885547-WEP-2000-A2
Manufacturer:
Milont Technology Co., Ltd
Part Number:
4403063885547-WEP-2000-A2
Category:
Angle, Linear Position Measuring
Description:
4-20MA CURRENT SIGNAL; 1/TWO WIR
Manufacturer :
Milont Technology Co., Ltd
Category :
Actuator Type :
String Potentiometer
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 2000.00mm (0 ~ 78.74")
Linearity :
±0.15%
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Output :
4mA ~ 20mA
Output Signal :
Package / Case :
Box with Wire Leads
Product Status :
Active
Resistance :
Resistance Tolerance :
Rotation Angle - Electrical, Mechanical :
Supplier Device Package :
Technology :
Resistive
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Supply :
24V