LRLI-27-400-R-00-20-A
Manufacturer:
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Part Number:
LRLI-27-400-R-00-20-A
Category:
Angle, Linear Position Measuring
Description:
SENSOR LINEAR 406.4MM CABLE
Manufacturer :
Category :
Actuator Type :
Round Shaft
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 406.40mm (0 ~ 16.00")
Linearity :
±0.15%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Output :
4mA ~ 20mA