HP-L-0400-203-3%-RH
Manufacturer:
Spectra Symbol
Part Number:
HP-L-0400-203-3%-RH
Category:
Angle, Linear Position Measuring
Description:
SENSOR LINEAR 400MM CONNECTOR
Manufacturer :
Spectra Symbol
Category :
Actuator Type :
Flexible Membrane - Linear
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 400.00mm (0 ~ 15.75")
Linearity :
±3%
Mounting Type :
Custom
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
Resistive
Output Signal :
Package / Case :
Sensor Strip
Product Status :
Active
Resistance :
20 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%