HP-L-0100-103-1%-RH
Part Number:
HP-L-0100-103-1%-RH
Description:
SENSOR LINEAR 100MM CONNECTOR
Linear Range :
0 ~ 100.00mm (0 ~ 3.94")
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%