TSP-L-0400-203-3%-RH
Part Number:
TSP-L-0400-203-3%-RH
Description:
SENSOR LINEAR 400MM CONNECTOR
Linear Range :
0 ~ 400.00mm (0 ~ 15.75")
Linearity :
±3%
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Resistance :
20 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%