TSP-L-0050-103-3%-RH
Part Number:
TSP-L-0050-103-3%-RH
Description:
SENSOR LINEAR 50MM CONNECTOR
Linear Range :
0 ~ 50.00mm (0 ~ 1.97")
Linearity :
±3%
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%