LZE-13-100-A-00-10-S
Manufacturer:
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Part Number:
LZE-13-100-A-00-10-S
Category:
Angle, Linear Position Measuring
Description:
LINEAR POSITION SENSOR 4" RANGE,
In Stock:
1
Manufacturer :
Category :
Actuator Type :
Round Shaft
For Measuring :
Linear Position
Linear Range :
0 ~ 100.00mm (0 ~ 3.94")
Linearity :
±0.15%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-20°C ~ 105°C
Output :
0V ~ 10V
Output Signal :
Package / Case :
Cylinder, Wire Leads
Product Status :
Active
Resistance :
Resistance Tolerance :
Rotation Angle - Electrical, Mechanical :
Supplier Device Package :
Technology :
LVIT (Linear Variable Inductance Transducer)
Termination Style :
Cable
Voltage - Supply :
12V ~ 30V