HP-L-0200-103-1%-RLU
Part Number:
HP-L-0200-103-1%-RLU
Description:
SENSOR LINEAR 200MM CONNECTOR
In Stock:
23
Linear Range :
0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%