TSP-L-0300-103-1%-RH
Part Number:
TSP-L-0300-103-1%-RH
Description:
SENSOR LINEAR 300MM CONNECTOR
In Stock:
35
Linear Range :
0 ~ 300.00mm (0 ~ 11.81")
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%