TSP-L-0025-103-1%-MP
Part Number:
TSP-L-0025-103-1%-MP
Description:
SENSOR LINEAR 25MM PC PIN
In Stock:
136
Linear Range :
0 ~ 25.00mm (0 ~ 0.98")
Linearity :
±1%
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C
Resistance :
10 kOhms
Resistance Tolerance :
±20%