154N-100A-R
Manufacturer:
TE Connectivity Measurement Specialties
Part Number:
154N-100A-R
Category:
Pressure Sensors, Transducers
Description:
SENSOR 100PSIA 0.1V
In Stock:
7
Manufacturer :
Category :
Pressure Sensors, Transducers
Accuracy :
±0.1%
Applications :
Board Mount
Features :
Temperature Compensated
Maximum Pressure :
300PSI (2068.43kPa)
Mounting Type :
Operating Pressure :
100PSI (689.48kPa)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Output :
0 mV ~ 100 mV