XX9V3A1F1M12Z01
Manufacturer:
Schneider Electric
Part Number:
XX9V3A1F1M12Z01
Category:
Proximity Sensors
Description:
VIRTU SENSOR ANALOG VOLTAGE, M12
Manufacturer :
Schneider Electric
Category :
Proximity Sensors
Indicator :
No Indicator
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-20°C ~ 65°C
Output Type :
Analog Voltage
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M12
Product Status :
Obsolete
Response Frequency :
Sensing Distance :
39.37" (1000mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V