E2E2-X10C2 2M
Part Number:
E2E2-X10C2 2M
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
NPN-NC, 3-Wire
Response Frequency :
400Hz
Sensing Distance :
0.394" (10mm)
Shielding :
Shielded
Voltage - Supply :
10V ~ 55V