XS930S4PAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Part Number:
XS930S4PAM12
Category:
Proximity Sensors
Description:
DC PNP NO 3WIR NFLUSH SN 40MM CO
Manufacturer :
Schneider Electric
Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP68
Material - Body :
Stainless Steel
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Output Type :
PNP-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M30
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
1.575" (40mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V