XX518A3NAM12
Manufacturer:
Schneider Electric
Part Number:
XX518A3NAM12
Category:
Proximity Sensors
Description:
ULTRASONIC SENSORS XX, ULTRASONI
Manufacturer :
Schneider Electric
Category :
Proximity Sensors
Indicator :
LED
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-20°C ~ 65°C
Output Type :
NPN-NO, 3-Wire
Package / Case :
Cylinder, Threaded - M18
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
19.685" (500mm)
Sensor Type :
Ultrasonic
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 24V