XS8C2A4NCM12
Part Number:
XS8C2A4NCM12
Description:
DC NPN NONC 4WIRE N FLSH SN 40MM
Ingress Protection :
IP65
Material - Body :
Plastic
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NPN-NC/NO, 3-Wire
Sensing Distance :
1.575" (40mm)
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Connector
Voltage - Supply :
12V ~ 48V