KJ40-Q80KB-DPA
Manufacturer:
Altech Corporation
Part Number:
KJ40-Q80KB-DPA
Category:
Proximity Sensors
Description:
SENSOR PROX INDUCTIVE 40MM
Manufacturer :
Altech Corporation
Category :
Proximity Sensors
Indicator :
No Indicator
Ingress Protection :
Material - Body :
Operating Temperature :
Output Type :
Package / Case :
Product Status :
Active
Response Frequency :
Sensing Distance :
1.575" (40mm)
Sensor Type :
Inductive
Shielding :
Shielded
Termination Style :
Voltage - Supply :
10V ~ 30V