XS8C4A1PCN12
Part Number:
XS8C4A1PCN12
Description:
INDUCTIVE PROXIMITY SENSORS XS,
In Stock:
1
Ingress Protection :
IP67
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Type :
NC/NO, 4-Wire
Sensing Distance :
0.787" (20mm)
Shielding :
Unshielded
Termination Style :
Voltage - Supply :
12V ~ 48V